U suradnji sa Agencijom za odgoj i obrazovanje – Podružnica SPLIT, a u okviru ovogodišnjih Nazorovih dana, održan je stručni skup za učitelje razredne nastave, hrvatskoga jezika, školske pedagoge, knjižničare i ravnatelje škola Splitsko-dalmatinske županije.

O “Primjeni Nacionalnog okvirnog kurikuluma u praksi” izlagala je prof.dr.sc. DIJANA VICAN, državna tajnica u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa RH. Govoreći o ciljevima obrazovne politike, naglasila je potrebu povezivanja svih razina u odgoju i obrazovanju te uključenost svih djelatnika u stručno usavršavanje. Zalaže se za razdvajanje nadzora i savjetništva. Sposobnosti moraju biti ispred smjelosti, a sposobni moraju potaknuti sustav na promjene jer «ne čine sve promjene poboljšanje, ali svako poboljšanje nosi promjene».
O “Poučavanju usmjerenom na razvoj učeničkih kompetencija” izlagala je dr.sc. LUCIJA PULJAK, ravnateljica OŠ “Pučišća”. Govorila je o kurikularnim ciljevima koji trebaju biti usmjereni na učenika i zadovoljenje njegovih potreba, objasnila sadržajnu i terminološku razliku između kompetencija i sposobnosti te pojasnila kako nastavni sadržaji nisu cilj nego sredstvo za ostvarenje odgojno-obrazovnih ciljeva.
O “Nazoru kao učitelju, profesoru i ravnatelju” govorio je akademik JOSIP BRATULIĆ. Svojim osebujnim izlaganjem približio je nazočnima ulogu Nazora kao prosvjetnog djelatnika na poslovima učitelja, profesora i ravnatelja škola. Istaknuo je njegove zasluge za obnavljanje nacionalne prošlosti jer je, ne samo svojim književnim djelovanjem nego i pišući čitanke za učenike, budućim naraštajima ostavio bogato literarno svjedočanstvo.

Stručni skup, u poslijepodnevnim satima, nastavljen je predstavljanjem knjiga u Nazoru: “Brački dani Vladimira Nazora”- prof.dr.sc. Duška Kečkemeta, “Tražim nekog dječaka” – prof. Marije Gračaković, “Priroda kao glas” – Miroslava Čabrajca.
Stručni skup završio je izlaganjem akademika TONKA MAROEVIĆA koji je istaknuo životne i profesionalne poveznice između Nazora i Begovića.