Osnovna škola Vladimira Nazora (u daljnjem tekstu škola) kao nova školska zgrada izgrađena je 1972. godine kao osmorazredna škola sa 7 kabinetskih učionica uz obvezni dvosmjenski rad. Pored navedenih učionica škola raspolaže sa bogatim kuhinjskim prostorom, blagovaonom, knjižnicom, zbornicom, informatičkom učionicom, fotokopirnicom, te uredima za tajnika i ravnatelja škole.

Škola raspolaže i sa kotlovnicom sa grijanjem na lož ulje.

Upisno područje škole obuhvaća okolna 3 mjesta; Dol, Škrip i Splitska tako da se godišnje u prvi razred ukupno upisuje od 25 do 32 učenika.Naselja su međusobno udaljena 2 do 4 km, pa uz dobru prometnu povezanost javnim prijevozom tzv. “postirski bazen” predstavlja jednu zaokruženu homogenu sredinu. S obzirom na specifičnost rada škole odlukom Ministarstva prosvjete i športa škola djeluje kao SAMOSTALNA OSNOVNA ŠKOLA bez područnih odjela.

BROJ UČENIKA I BROJ DJELATNIKA
Škola danas ima 135 učenika raspoređenih u 8 razrednih odjela. U školi je zaposleno 26 djelatnika, od čega 13 učitelja, pedagog, defektolog, knjižničar, ravnatelj, tajnik- računovođa, dvije spremačice i domar-ložač.

POSEBNOSTI BITNE ZA PREPOZNATLJIVOST ŠKOLE
Naš ponos:

• Prosvjetno-kulturna manifestacija NAZOROVI DANI (zadnji tjedan u svibnju)
  • Školska knjižnica
  • Program “TURISTIČKA KULTURA”
  • Suvremena informatička učionica
  • Školski vrt i voćnjak
  • Glazbena škola – područni odjel POSTIRA, GŠ “Josipa Hatzea iz Splita
  • Učenička zadruga PODJEŽICE
  • ŠŠK GALEB
  • EKO-PROGRAM škole, dobro uređen i stalno održavan školski okoliš i unutrašnjost škole

GESLO
Dobro ustrojena škola, zanimljivi programi i ugodna atmosfera – obilježja su naše škole.