AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE – Zagreb

OSNOVNA ŠKOLA VLADIMIRA NAZORA – Postira

objavljuju:

P O Z I V

za sudjelovanje na 11. literarnom natječaju “NAZOR I MI”

za 2017. godinu

U povodu održavanja ” XXII. NAZOROVIH DANA“, Osnovna škola Vladimira Nazora iz Postira u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje objavljuju XI. literarni natječaj “Nazor i mi”.

Vladimir Nazor slovi kako jedan od najzaslužnijih hrvatskih pjesnika koji se cijeloga života posebno zalagao za hrvatski jezik a što je vidljivo iz njegovog pjesničkog opusa koji nam je ostavio u nasljedstvo. Njemu u čast organiziramo ovaj susret mladih literata u rodnim mu Postirima.

Pozivaju se svi učenici osnovnih škola u Republici Hrvatskoj da se odazovu pozivu na Natječaj.

•  Odabir tema po slobodnom izboru učenika

Uvjeti Natječaja:

• Obujam učeničkog literarnog rada  ograničava se na 3000 znakova
  • Pored hrvatskog standardnog jezika, literarni rad može biti pisan svim hrvatskim dijalektima i izričajima
  • U Natječaju mogu sudjelovati učenici osnovnih škola (viši razredi) u  Republici Hrvatskoj  čije škole dostave svoje radove do 31. ožujka 2017. godine

Svaka škola (putem svog e-maila škole) može dostaviti po jedan literarni rad učenika na e-mail adrese:

ravnatelj@nazor-postira.hr   i

( na znanje) abilicic50@gmail.com

s naznakom za literarni natječaj “Nazor i mi 2017″

Uz literarni rad potrebno je navesti:

• ime i prezime učenika
  • razred
  • naslov rada
  • naziv i adresu škole
  • ime i prezime učitelja- mentora (broj mobitela/tel.)
  • adresu elektroničke pošte škole.

Povjerenstvo za odabir najuspješnijih literarnih radova proglasit će pobjednike u kategorijama

za I., II. i III. mjesto.

O zaključcima Povjerenstva, svi sudionici Natječaja bit će pravovremeno obaviješteni povratnom e-poštom.

Autori najuspješnijih literarnih radova i njihovi mentori bit će javno promovirani na završnoj večeri  XXII. Prosvjetno-kulturne manifestacije “NAZOROVI DANI 2017.”,

u subotu, 21. svibnja 2017. godine u Postirima na otoku Braču.

Nagrađenim učenicima i njihovim mentorima uručit će se prigodno priznanje –

Diploma “Vladimir Nazor”.

Napomena:

Više o “NAZOROVIM DANIMA” možete saznati na internet stranicama škole:

www.nazor-postira.hr