Za učenike 3. i 4. razreda (31uč.),dana 05.12.2012., prema školskom kurikulumu, održana je izvanučionična nastava u Splitu – središtu SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE.

Razredna nastava u Splitu

Program se sastojao u sljedećem:

-          Kraći obilazak trajektne luke, autobusnog i željezničkog kolodvora

-          Gradskog kazališta lutaka – gledanje predstave:„ Div koji više nije htio biti velik“

-     Obilazak Park šume Marjan, posjet crkvici sv. Nikole, panoramski pogled na Split i

srednjodalmatinske otoke,

-     Obilazak Dioklecijanove palače; Peristil, i uža gradska jezgra,orijentacija pomoću

mapa, karti i makata.

-      Muzej grada Splita: obilazak Muzeja uz stručno vodstvo, radionica Dioklecijan i

njegovo vrijeme-  radionica –izrada novčića cara Dioklecijana: voditeljica radionice

- muzejska pedagoginja MGS

-  Obilazak Božićnog sajma i povratak u trajektnu luku kako bi stigli na trajekt u 14:15.

Polazak u 6:50  --- povratak u  15:30.

Program su realizirale učiteljice Senka Zrilić , Đurđica Kovačić i  školska knjižničarka Sanja Nejašmić.