U  petak 21.12.2012. u 12:30, u predvorju Osnovne škole “Vladimira Nazora” u Postirama, održan je prigodni božićni program.

Dok vani je muk i noć vlada gluha,

Štalica mala, topla i suha

Primila pod krov dva strana gosta,

Njima skromnima to bilo je dosta.

Bogat sadržaj izveli su učenici od 1. do 8. razreda, a u programu su uživali ponosni roditelji i djelatnici škole, gledajući i slušajući igrokaz “Kralj ljubavi i Isus u svemu”, mnogobrojne recitacije, sviranje flautista, gitarista; pjevanje školske klape i malog zbora, monologe. Uz naš lijepi hrvatski jezik učenici su se potrudili da nam i na engleskom i talijanskom recitiraju i pjevaju božićne pjesme.

U blagdanskom ozračju završen je program uz ritmičku skupinu i školsku klapu pjesmom “Sretan Božić svakome”. Na iznenađenje i oduševljenje svih prisutnih zapjevali su i učitelji pjesmu “Božić bijeli”, uz pratnju učiteljice glazbene kulture.

Kada ponoć bljesne sa visina

Za nas dižem čašu mladog vina

Što iz želje, što iz ljute potrebe.

Svi će anđeli i svi će sveci

Pjevat pjesmu, ti je samo reci

I poželi Božić bijeli

Neka bude za tebe.

Pri odlasku, svi koji su se željeli zasladiti domaćim kolačima  sekcije “Mladi slastičari”, uvjerili su se u umijeće i maštovitost učenika, pod vodstvom učiteljice matematike.

Sretan vam Božić i Nova godina!