ZAGREB

objavljuju:

P O Z I V

za sudjelovanje na 9. literarnom natječaju “NAZOR I MI” za 2014. godinu

U povodu održavanja ” XIX. NAZOROVIH DANA”, Osnovna škola Vladimira Nazora iz Postira i Nacionalni odbor “Nazorovi dani” – Zagreb, u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta i Agencijom za odgoj i obrazovanje objavljuju 9. literarni natječaj “Nazor i mi”.

Uvjeti natječaja

U natječaju mogu sudjelovati učenici osnovnih škola (viši razredi) u  Republici Hrvatskoj, čije škole dostave svoje radove do 25. travnja 2014. na adresu:

PODRUŽNICA SPLIT

Tolstojeva 32

21000 Split

ZA LITERARNI NATJEČAJ “NAZOR I MI”.

U ovoj godini navršava 140 godina od rođenja književnice i spisateljice za djecu  Ivane Brlić Mažuranić koja pripada društvu najvećih pisaca bajki (hrvatski Andersen). Bajke je vrlo uspješno pisao i Vladimir Nazor. U spomen na slavnu spisateljicu, tema ovogodišnjih Nazorovih dana je “HRVATSKA BAJKA”. Temi je prilagođen i literarni natječaj za učenike.

Pozivaju se svi učenici osnovnih škola u Republici Hrvatskoj da se odzovu pozivu na natječaj na temu: “Napiši BAJKU”.

Obujam učeničkog literarnog rada u formi bajke ograničava se na 3000 znakova.

Škola dostavlja rad na gore navedenu adresu u četiri (4) primjerka, u tiskanom obliku.

Uz literarni rad, na posebnom listu papira, potrebno je navesti:

• ime i prezime učenika
  • razred
  • naslov rada – bajke
  • naziv i adresu škole
  • ime i prezime učitelja/nastavnika (broj mobitela/tel.)
  • adresu elektroničke pošte škole.

Svaki literarni rad treba biti ovjeren pečatom škole koju učenik pohađa.

Pored hrvatskog standardnog jezika, literarni rad može biti pisan svim hrvatskim dijalektima i izričajima .

Povjerenstvo za odabir najuspješnijih radova proglasit će pobjednike u kategorijama

za I., II. i III. mjesto.

Autori najuspješnijih bajki i njihovi mentori bit će javno promovirani na završnoj večeri

XIX. Prosvjetno-kulturne manifestacije “NAZOROVI DANI 2014.”,

u subotu, 24. svibnja 2014. godine u Postirima na otoku Braču.

Nagrađenim učenicima i njihovim mentorima uručit će se prigodno priznanje –

Diploma “Vladimir Nazor”.

Napomena:

Rezultate prosudbe, Povjerenstvo će dostaviti Organizacijskom odboru “Nazorovi dani” u Postirima do 09. svibnja 2014. godine.

Više o “NAZOROVIM DANIMA” možete saznati na internet stranicama škole:

www.nazor-postira.hr