Povodom Međunarodnog dana školskih knjižnica kojega smo obilježili 22.10.2012. Mladi knjižničari su izradili reciklirani papir.

kompletni sadržaj

Mladi knjižničari

Aktivnost je dio djelovanja Eko škole, a izrađeni papir će se koristiti kao promotivni materijal za izvannastavne aktivnosti škole U izbodu i prevođenju recepture, kao i svake godine, sudjelovali su osmaši, koji će za svoj trud biti nagrađeni odlaskom u Gradsku knjižnicu Marka Marulića u Splitu

Način rada:

Usitnili smo stari papi, pomočili ga u vodi i ostavili stajati  nekoliko dna.

Nakon toga smo mikserom usitnili papir, dodali brašna i škrobnog brašna, razvaljali kako bi izašla vola, i ostavili sušiti.

Poluvlažni papir smo iskidali na manje komade, oblika koji nam odgovara za  konačnu upotrebu, prošupljili i napravili rupice za konop, te još ostavili sušiti.