Odlučeno je da će se u školskoj godini 2015./2016. upisati oko 12 tisuća gimnazijalaca, a nešto manje od 20 tisuća učenika moći će u strukovne škole u trajanju od četiri godine.

Učenici se prijavljuju i upisuju elektroničkim načinom putem mrežne stranice Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje na www.upisi.hr na temelju natječaja za upis koji raspisuju i objavljuju škole.

Rok za dostavu dokumentacije redovitih učenika (stručno mišljenje HZZ-a i ostali dokumenti kojima se ostvaruju dodatna prava za upis) je do 26. lipnja.

Krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica, koje učenici donose razrednicima, je 10. srpnja, dok će konačne ljestvice poretka biti objavljene samo dan kasnije.

Budite oprezni, jer učenici koji ne dostave navedenu dokumentaciju u propisanim rokovima gube pravo upisa u ljetnome te se tek u jesenskome roku mogu kandidirati za upis u preostala slobodna mjesta.

Lijep pozdrav

Vaša pedagoginja