” ŠKOLA U PRIRODI”

Od 24. do 28. ožujka 2014. godine učenici 4. razreda s učiteljicom  Senkom i u pratnji učiteljice Danijele  bili su u ” ŠKOLI U PRIRODI” U Planinarskom centru “Petehovac” –Delnice.

..

Na polasku prema odredištu krenuli smo starom Jadranskom cestom do Vranskog jezera  gdje smo se malo zaustavili. Potom smo posjetili Zadar i njegove znamenitosti.

U večernjim satima stigli smo  u GORSKI KOTAR.

Boraveći u Planinarskom centru “Petehovac” doživjeli smo pravi gorski, snježni ugođaj.

Svakoga dana smo imali cjelodnevne aktivnosti:

-          terenska nastava (podneblje, naselja, prirodne i kulturne znamenitosti, biljni i životinjski svijet,prometna povezanost, gospodarstvo, poznate osobe)

-          prezentacije i kvizovi.

Uz učenje i rekreaciju svake večeri su održavana poučno-zabavna druženja u hotelu.

Uz Delnice obišli smo  Fužine i Ogulin te NP RISNJAK.

U  srijedu smo imali izlet u  glavni grad Zagreb.

S nama su bili četvrtaši iz OŠ “MILNA”, OŠ “PUČIŠÄ†A” i PŠ “PRAŽNICA”  i njihove učiteljice: Đana, Željka i Bisera.

Za našu sigurnost na putovanju brinuli su se odlični vozači, Ivan  i Tonči, te naša vodička Marina,

Bili smo jedna velika, složna i vrijedna ŠKOLA U PRIRODI.

Učenici su napisali:

“Bilo je super!”

“Puno toga smo vidjeli i naučili!”

“Vratili smo se s puno znanja za naš mozak.”

“Meni se sve jako, jako svidjelo!!!!!!!!”

“Gorska Hrvatska je odlična!!

“Ovdje nas uvijek čekaju zimske radosti.”

“Pogled na ovaj kraj je očaravajući!”

“Meni je škola u prirodi bila zanimljiva i puno toga sam naučio.”

“Kad smo prolazili kroz tunele u svojoj glavi sam vidio koliko su ljudi u sve to uložili truda.”

“Bilo nam je lijepo. Opet bi se vratili tamo.”

Četvrtaši s učiteljicom

Picture 282 Picture 278  IMG_8513 IMG_8722 Picture 207Picture 382 Picture 079