Jednodnevni izlet: Vranjača, Sinj, Panj,  HE Đale

Terenska, integrirana nastava učenika petoga i osmoga razreda za nastavne predmete:

• Fizika, Tehnička kultura, Geografija
  • (Povijest, Vjeronauk, Informatika)

izvedena je na lokacijama Cetinske krajine: Vranjača, Sinj, Panj,  HE Đale,  29.4.2013. godine.

Na svim smo lokacijama povezivali sadržaje obrađene na nastavi.

Učenici su bili na putu od 7.00 do 19.30 sati. Vrijeme je bilo povoljno za izlet.

Vranjača je jedna od najljepših špilja u Dalmaciji otkrivena 1903. godine i formirana od geološki raznolikih stijena. Duga je oko 300 m i duboka 65 m. Nalazi se blizu sela Kotlenice, kraj Dugopolja.

U Sinju razgledavali smo povijesne znamenitosti grada -. Muzej Cetinske krajine, posjetili crkvu Gospe Sinjske i Franjevački samostan.

Na seoskom gospodarstvu “Panj” imali smo organizirani ručak i animacije od strane domaćina: skakanje u vrećama, potezanje konopa i jahanje konja.

Na rječici Grab razgledali smo mlinice i ribnjak.

Posjetili smo i HE Đale.

Voditelj:

Žan Ravlić

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA