Prigodnim školskim satom u atriju škole obilježena je 20. obljetnica žrtava vukovarske obrane. Ovaj Dan sjećanja na žrtve Vukovara obilježen je pod motom “Hrabri ljudi” jer su puna tri mjeseca branili grad. Prilikom zauzimanja grada od strane četnika i tzv. JNA pobijeni su svi ranjenici iz bolnice. Za slobodnu, samostalnu i neovisnu hrvatsku državu Vukovar je dao 1739 života, među kojima je bilo oko 700 hrvatskih branitelja.
U spomen na heroja Domovinskog rata Sinišu Glavaševića, učenica 8. razreda Antea Škarić pročitala je njegovu pjesmu “Riječ prva”. Uz zapaljenu svijeću, učenici i djelatnici škole izmolili su molitvu “Oče naš” koju je predvodio svećenik i vjeroučitelj don Ante Matulić.
Učenici su pozvani da u 17,30 sati upale svijeće na svojim prozorima u sjećanje na žrtve Vukovara.