U utorak, 23.listopada 2012.godine učenici  šestog razreda u sklopu nastave prirode bili su na terenskoj nastavi, s temom primorska vazdazelena šuma.

terenska nastava -

Terenska nastava učenika 6. razreda

Osluškujući zvuke i uključivši sva osjetila učenici su na neki drugi način doživjeli šumu svoga kraja ( lokalitet Strančica, Postira ). Ovu prirodnu atmosferu i toplo jesensko okružje iskoristila profesorica prirode Ana Lovrić koja je učenike podijelila u skupine i zadala im zadatke. Učenici su uzimali otisak kore drveta, određivali kiselost ili lužnatost tla, te biljne i životinjske vrste koje obitavaju na tom terenu.

Dio  biljaka učenici će koristiti za izradu herbarija.