22.veljače obilježava se Svjetski dan ekologije. Učenici 6.razreda tom prigodom izradili su plakat i izvjesili ga na panou u atriju škole. Tim činom započeli smo provođenje niza ekoloških akcija koje su se provodile u našoj školi kroz čitav tjedan a sve u cilju promicanja zaštite okoliša i razvijanja ekološkog razmišljanja i načina življenja.

Time smo odradili našu prvu od planirane tri veće akcije prikupljanja i razvrstavanja otpada, uređenja okoliša i same škole koje provodimo pri Kampanji Litter Less (“Za manje otpada”) pod pokroviteljstvom tvrtke Wrigley.

Vremenske prilike nisu nam bile naklonjene,ali to nije omelo učenike da urede cvijeće interijera i eksterijera škole, okoliš oplemene gotovim lukovicama narcisa i sadnicama maćuhica, brinu se o ljekovitom bilju u školskom vrtu, te o školskom kamenjaru. Osmišljene su ideje za daljnje uređenje školskog vrta i sadnju novih biljnih vrsta te novih sadnica maslina.

Posebno istićemo aktivnost učenika u prikupljanju starog papira i kartona, plastičnih boca i čepova,baterija… .

Provedene akcije najbolje opisuju priložene fotografije.