postira plakat

Poduzetništvo u školi, organizacija izleta “Postira- mjesto rođenja Vladimira Nazora”

Turistička kultura i Učenička zadruga organiziraju jednodnevni izlet za učenike osnovnih i nižih razreda srednjih škola.

Izlet uključuje i suradnju sa zajednicom: Turističkom zajednicom,  općinom Postira ,  galerijom, župnim uredom, mjesnom knjižnicom u osnivanju. Nakon radionice predviđen je odlazak na ručak i odmor uz kupanje na plaži.
Pokretanjem suradnje sa zajednicom naš je doprinos provođenju Strategije učenja za poduzetništvo, koju je Ministarstvo rada i poduzetnipštva, donijelo 2010.

Promoviranje programa i upoznavanje zainteresiranih o izletu je sastavni je dio projekta.

Na Županijskom stručnom vijeću školskih knjižničara osnovnih škola SDŽ koji je održan 6.11. 2015. u OŠ Ivana Lovrića u Sinju, učenice Mia Stipičić, Aneta Jelinčić i Vana Marović uspješno su predstavile projekt Postira-mjesto rođenja Vladimira Nazora  i pozvale  škole da nas dođu posjetiti.

Sinjani su se pokazali kao odlični dožaćini. Počastili su nas  sinjskim uštipcima i sirom te bogatim programom, a sve u znaku Sinjske alke i tradicije Cetinske krajine.
Potom smo posjetili novootvoreni Muzej Sinjske alke.

A pri povratku na Brač, iz trajekta smo uspjeli fotografirati predivan zalazak sunca.