u razredu ucenicki crtezČitamo mi u obitelji svi

Započinjemo sa provođenjem projekta “Čitamo mi u obitelji svi” koji se provodi u trećem razredu. “Čitamo mi u obitelji svi je

nacionalni projekt poticanja čitanja u krugu obitelji, Hrvatske mreže školskih knjižničara, a provodi se u trećim razredima.

Ove godine je u tijeku 5 ciklus, u kojega je uključeno uključeno ukupno 148 škola,125 knjižničara, 296 razreda, 5.283 učenika te oko 22.000 njihovih članova obitelji

Naša škola se uključila u projekt već 2012./13

Zamišljen kao putovanje knjižnične naprtnjače od učenikova doma do učenika u razredu.
Svakog petka jedan učenik, po dogovoru u razredu, nosi naprtnjaču kući, u srijedu učenik vraća naprtnjaču i prepriča svima (15-tak.min) svoje doživljaje.
U naprtnjači se nalazi 8 zanimljivih knjiga (koje nisu lektirni naslov) i knjiga dojmova

Cilj ovog projekta je razvijanje kod učenika interesa za knjigu i druženje, svladavanje tehnike čitanja s razumijevanjem i prepričavanje teksta te korisno provođenje slobodnog vremena u krugu obitelji.

Sretan početak i ugodno druženje sa svim članovima obitelji uz zanimljive knjige.citamo mi u obitelji svi