Mali ekolozi 2016. – Prošli u drugi krug natjecanja!

Udruga Bioteka u suradnji s trgovačkim lancem Emmezeta već treću godinu zaredom organizira nagradni natječaj “Mali ekolozi – velike nagrade!” za sve osnovne škole u Republici Hrvatskoj. U prve dvije godine natječaja, sudjelovala su 389 razredna odjeljenja osnovnih škola. Zadatak nagradnog natječaja “Mali ekolozi – velike nagrade!” je osmisliti novi projekt vezan uz zaštitu okoliša i prirode u školi i/ili sredini u kojoj se nalaze. Prvi krug natječaja, čije prijave su trebale stići do 31. siječnja 2016. obuhvaćao je razradu ideje eko-projekta kojeg se želi provesti. Učenici 6.razreda naše škole sudjeluju s projektom pod naslovom ” Vratimo život Šantića vodi!”

Ove godine, projektne ideje trebalo je prijaviti putem službene internetske stranice nagradnog natječaja, www.mali-ekolozi.hr, a stiglo je čak 251 prijava iz osnovnih škola diljem Lijepe Naše. S ovogodišnjim prijavama, u ovaj projekt do sada se uključio više od 10.000 osnovnoškolske djece! Veselimo se da su naši šestaši pod vodstvom svojih mentora svojim projektom zainteresirali mnoge i ušli u Drugi krug natjecanja. Pred njima je velik posao u kojem se nadamo da će imati podršku Općine Postira, Turističke zajednice Postira i roditelja koji će također prepoznati vrijednosti projekta i biti im pomoć i podrška u ostvarenju ciljeva.

Sretno šestaši!

mali ekolozi ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????