1. Svekoliko upoznavanje i izučavanje pjesnikove riječi i djela kod djece i mladeži i to:
    • Poticati učenike na samostalnom literarnom i pjesničkom stvaralaštvu
    • Organizirati stručno-znanstvena predavanja o životu i djelu Vladimira Nazora
  2. Stalno poticati suradnju škola kako na otoku, tako i škola koje nose ime hrvatskog pjesnika diljem Lijepe Naše, a ima ih ukupno 29 osnovnih i 3 srednje škole.
  3. Kontinuirano sakupljati povjesnu građu o životu i djelu Vladimira Nazora.
  4. Škola će biti nositelj tiskanja zbirke Zbornika učeničkih radova i stručno-znanstvenih radova sa NAZOROVIH DANA, te knjige o Vladimiru Nazoru.
  5. NAZOROVE DANE obilježiti svake godine na Dan škole 30. svibnja lokalno, a svake pete godine pontifikalno i znanstveno na DRŽAVNOJ RAZINI, a pod stalnim pokroviteljstvom SABORA REPUBLIKE HRVATSKE, tj. ODBORA ZA OBRAZOVANJE, ZNANOST I KULTURU.
  6. Uz pomoć Poglavarstva općine Postira, Centra za kulturu općina Brača, u Postirima osigurati prostor za MJESNU KNJIŽNICU u kojoj posebno urediti kutak posvećen književnom opusu, kao životu i djelu Vladimira Nazora, ZAVIČAJNU ZBIRKU Vladimira Nazora.
  7. Rodna kuća Vladimira Nazora je spomenik pod zaštitom Republike Hrvatske i s toga naslova donijeti plan zaštite, te izvršiti restauraciju pročelja zgrade.
  8. Rješiti pitanje državne skrbi ( Ministarstvo kulture RH ) obiteljske kuće u Bobovišćima n/m, koja je i koja će biti ujedno SPOMEN SOBA Vladimira Nazora.
  9. Obnoviti srušeni ZAVIČAJNI MUZEJ Vladimira Nazora u Bobovišćima n/m.
  10. Održavanje biste i spomen parka Vladimira Nazora u Postirima povjeriti Školi.

Napomena:

Realizacija svake pojedine točke iz navedenog Programa rada utvrđivat će se godišnje u skladu sa odlukom Nacionalnog odbora “Nazorovih dana” u Zagrebu, kao i sa visinom osiguranih novčanih sredstava.

Postira, 6. veljače 1997.

Predsjednik:
Andrija Biličić